Kızılay Web Tasarım

Kızılay Web Tasarımı

Son yıllarda binlerce web sitesi açıldı. Gelişen teknoloji ile haberleşmenin ve iletişimin merkezi olan internet dünyasında web sitelerinin önemi de arttı. Artık her kuruluş ve kişi kendine ait internet adresine sahip olmak istiyor.

Domain adresinin kaydedilmesinden sonraki adım olan web site yapılışı aslında en mühim iş olmaktadır. Web tasarım yapmak kolay bir çalışma olarak görülsede ancak projeler, kurulumdan yayın aşamasına kadar özel ilgi istiyor.

Kontrol edilebilir ve isteklerinize uygun siteye sahip olmak için referansı kuvvetli ajanslarla çalışmak gerekiyor. Web sitesi nasıl yapılır, izlenen süreçler nelerdir, firmanızın neler yapması gerekir gibi soruların cevabını alır ve hedeflerinize yöneleceğimiz tasarımlara kavuşursunuz.

WEB TASARIM ÖN HAZIRLIK AŞAMASI NASIL YAPILMALIDIR ?

Öncelikle çankaya kızılay web tasarım ajansınız firmanız hakkında iyi bir araştırma yapmalıdır. Sitenin içeriklerini oluşturmak ve hedefleri belirlemek için stratejik içerikler oluşturulmalıdır. Menü başlıkları belirlenir ve gerekli dokümanlar hazırlanarak yazım aşamasına geçilir.

Gerekli olanlar:

- Hakkımızda yazısı
- Hizmetlerimiz yazısı
- Ürünlerin bilgileri
- Ürünlerin fiyatları
- Referansların listesi ve linkleri
- İletişim bölümünün içeriği

WEB TASARIM AŞAMASI – DİĞERLERİNDEN FARKLI OLUN!

İçeriklerin oluşturulma süresinde sitenin tasarım planı da çıkarılır. Web sitesi şablonu oluşturulur ve bu taslak üzerinde gerekli olan tüm tasarımlar grafik tasarım programları ve web tasarım programları ile resimler, animasyonlar, videolar hazırlanır.
kızılay web tasrım

EN ÖNEMLİ BÖLÜM WEB TASARIMDA KODLAMA!

Bu aşamada web programcısı sitenin tüm alt yapısının teknik özelliklerinin gerekliliklerini gerçekleştiriyor, web kodlamalarını yaparak sitenin sayfalarını belirlenen menüdeki başlıklara göre oluşturuyor. Web sitesinin kontrol panelini; ürün – resim – video – haber eklenebilir hale getiriyor.

Son aşamada da tüm hazırlanan veriler bir FTP programı aracılığı ile Hosting’e atılarak test aşamasına geçilmektedir.

SEO OPTİMİZASYON AŞAMASI – ARAMA MOTORLARINDA ANASAYFA HEDEFİ

Tüm süreç sırasında eş zamanlı olarak devam eden optimizasyon işlemi ile sitenin arama motorlarında ve özellikle Google’da üst sıralarda çıkması için gerekli Google SEO işlemleri gerçekleştirilir.

Belirlenen anahtar kelimelerde yazılmış içerikler reklamlar ve backlinler ile desteklenir. Kampanyalar ve farklı sitelerle yapılan link alışverişleri ile üst sıralara çıkılır.

WEB SİTESİ TEST AŞAMASI

Bu aşamada sitenin hazırlanan verilerinin doğru çalışıp çalışmadığı test edilir, tasarımlardaki sorunlar kontrol edilir, programlama sırasında herhangi bir yanlış yapılıp yapılmadığına bakılır ve olası eksikler giderilir.

Ayrıca firma ve kişi ile iletişim halinde olarak talepler ve değişiklikler belirlenir.

YAYINA AÇMA VE TAKİP – 7/24 ÇÖZÜM İMKANI

Tüm aşamaların sonucunda site yayına sokulur. Ve olası sorunlara karşı düzenli olarak kontrolleri gerçekleştirilir. Güncelleme ve kampanya uygulamaları yapılır.