BBC Arşivi, 16.000’den Fazla Ses Efektini Ücretsiz Olarak Kullanıma Sundu

BC, ücretsiz olarak kullanıma sunduğu arşivinde 16.000’den fazla ses dosyası barındırıyor ve bu efektlerin hepsi ticari bir amaç olmadığı sürece kullanılabilir durumda.

Eğer amatör olarak ses tasarımı ile ilgileniyorsanız ya da ses efektlerine dair merakınız varsa, BBC’nin kullanıma sunduğu 16.000 dosyalık ses arşivi tam size göre. Ancak bu ses dosyalarının tümü ticari amaçlar ile kullanımaması için lisans almış durumda. Yani eğer büyük bir projede kullanmak isterseniz, faydalanmanız mümkün olmayacak.

Continue reading

Tek Sayfa Siteler İçin SEO

Tek Sayfa Siteler İçin SEO

SEO veya web geliştirmesiyle uğraşıyorsanız, muhtemelen bir sayfalık veya tek sayfalık web sitelerini duymuşsunuzdur.

Basitçe söylemek gerekirse, bunlar sadece bir HTML sayfasından oluşan web siteleridir ve sitenin tüm bölümleri aynı sayfada bulunur. Tek sayfadan oluşan web siteleri de diğer web siteleri gibi üstte bir menü çubuğuna sahiptir.

Tek sayfalı siteler oldukça popülerdir. Üstelik bu siteler oldukça güzel gözükmektedirler. Bu nedenle hemen hemen pek çok sektördeki firmalar tek sayfalı sitelere doğru yönelmektedirler. Ancak tek sayfalı sitelerin çok ciddi faydaları olsa bile SEO açısından çok ciddi dezavantajları da bulunmaktadır.

İşletmeniz için tek sayfalı site seçmeli misiniz? SEO açısından tek sayfalı siteler size nasıl bir katkı sağlayacaktır? Tüm bu soruların cevaplarını bu içerik sayesinde öğrenebileceksiniz.

tek-sayfa-siteler-icin-seo

tek-sayfa-siteler-icin-seo

Continue reading

2018 Instagram hesabı dondurma, silme ve kapatma nasıl yapılır?

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulama olan ınstagram anlık hikaye paylaşımları ile fotoğraf ve video paylaşımları da sunuyor kullanıcılarına. Instagram hesabını dünyada milyarlarca kişi kullanıyor. Bazı kişilerin ınstagramda iki ya da daha fazla hesabı da bulunabiliyor. Bazı yanlış açılan hesaplar ise ınstagram hesabı dondurma işlemi yapılarak devre dışı bırakılıyor. Instagram hesabı silme ve ınstagram hesabı kapatma işlemleri de kullanıcılar tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor.
Akıllı telefonlarda kullanılan instagram için hesap dondurma hesap silme ve kapatma işlemleri günümüzde çok fazla sorulan konular arasında yer alıyor. Kullanıcılar birden fzla instagram hesabı kullanabiliyor ve bazen bu instagram hesaplarını kapatma ve hesabı dondurma isteği duyabiliyorlar. İnstagram hesabı dondurma ve instagram hesabı silme işlemleri için yazmızı inceleyebilirsiniz. Continue reading